Orzeł Pawłowice 5 : 3 Piast Nadolice

• autor: Radosław Skawski, 2012-08-22 12:51

Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu Orła Pawłowice wypadła okazale. Cieszy fakt, że w A-klasie również potrafimy odnosić zwycięstwa, choć w meczu z Piastem Nadolice emocji i dramaturgii nie brakowało. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 (3:1) i objęliśmy pozycję lidera tabeli.

Spotkanie rozpoczęliśmy fatalnie, bo po kilku minutach goście wyszli na prowadzenie. Widząc, ilu kibiców przyszło, by nas wspierać, nie poddaliśmy się i zadaliśmy przeciwnikom aż trzy mocne ciosy. Najpierw, po prostopadłym podaniu, Dawid Świątek umieścił piłkę w siatce, a później Paweł Kulik dwukrotnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Drugie trafienie naszego młodzieżowca było kapitalne i zdecydowanie zasłużyło na najładniejszą bramkę tego meczu. Do przerwy Orzeł prowadził 3:1. Drugą część spotkania zaczęliśmy katastrofalnie. Szybko straciliśmy dwie bramki i mecz zaczynał się od nowa. Rywale z Nadolic atakowali coraz śmielej, nam natomiast brakowało szczęścia, bo obijaliśmy słupek bramki przeciwników. Na szczęście końcówka należała już tylko do nas. Nasz grający trener, Radosław Jasiński po kapitalnej akcji z Radosławem Karaskiem, pewnym strzałem dał nam prowadzenie. Chwilę później w polu karnym rywali ewidentnie faulowany był Adam Kubiczek, a prowadząca zawody pani Anetta Adamczuk bez wahania wskazała na jedenasty metr. Do piłki podszedł Grzegorz Krzan i posłał piłkę obok słupka, jednak od zewnętrznej strony bramki. To spowodowało, że nadal drżeliśmy o korzystny wynik. Na szczęście od tego sezonu mamy w kadrze Radosława Karaska, który w końcówce meczu ustalił wynik na 5:3 dla Orła Pawłowice i pierwsze nasze zwycięstwo w A-klasie stało się faktem!

W terminarzu rozgrywek w relacji ze spotkania jest odnośnik do fotogalerii z meczu.

Klasa C: KS Dobroszów - Orzeł Pawłowice (1:4)