Orzeł Pawłowice 4 : 0 Pogoń Wrocław

• autor: Radosław Skawski, 2012-05-13 21:30

W meczu z Pogonią Wrocław odnieśliśmy ósme zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej. Do przerwy prowadziliśmy już 3:0, a w drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie i ostatecznie pokonaliśmy rywali wynikiem 4:0.

Ten mecz, jak każdy kolejny, miał być potwierdzeniem tego, iż w tym sezonie to nam rzeczywiście należał się awans do A-klasy. Wynik mógł być wyższy, jednak w drugiej połowie nie potrafiliśmy wykorzystać kilku dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Dodatkowo w drugiej części gry, inicjatywę przejęła Pogoń, jednak ani razu nie udało się jej zaskoczyć naszego bramkarza. Należy go pochwalić szczególnie za jedną interwencję, kiedy w fantastyczny sposób obronił strzał z dystansu jednego z rywali.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Po kilkunastu minutach spotkania, Orzeł rozpoczyna grę z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Grzegorza Krzana wybijają obrońcy gości, a piłka spada wprost pod nogi Radosława Jasińskiego, który kapitalnym, potężnym strzałem nie daje żadnych szans golkiperowi Pogoni. Przyjezdni jednak nie zamierzali się poddać. Kilka razy dostali się pod nasze pole karne, ale ich ataki skutecznie rozbrajała nasza defensywa. Po kilku minutach Grzegorz Krzan dokładnie dogrywa piłkę wzdłuż bramki, a Marek Masalski kieruje ją do siatki. To nie był koniec strzelania goli przez naszą drużynę. Podobna sytuacja, jak kilka minut wcześniej, z tą różnicą, że tym razem podaje Adam Kubiczek, a do bramki trafia niezawodny Dawid Świątek. Do przerwy prowadzimy 3:0. Trener podejmuje decyzję, aby dać szansę na grę zawodnikom, którzy w tym sezonie są najczęściej rezerwowymi.

Tak, jak pisałem wyżej, inicjatywę w drugiej połowie przejmuje Pogoń, jednak jest to prawdopodobnie efekt aż sześciu zmian w naszym zespole. Rezerwowi spisali się jednak bardzo dobrze. Pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji i jak ważnym ogniwem są w naszej drużynie. Najważniejszym momentem w drugiej odsłonie meczu była bramka Grzegorza Krzana, która ewidentnie dobiła naszych przeciwników.

Należy pochwalić ekipę Pogoni za ambicję. W tej drużynie jest duży potencjał, a miejsce, które zajmują w tabeli jest zupełnie nieadekwatne do prezentowanego przez nich poziomu.

Klasa B: Forza Wrocław - Orzeł Pawłowice (2:3)