Orzeł Pawłowice 3 : 1 Widawa Psary

• autor: Radosław Skawski, 2012-05-03 15:57

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo! Tym razem okazaliśmy się lepsi od Widawy Psary, która wygrała do tej pory wszystkie mecze w rundzie wiosennej. Pokonaliśmy naszych rywali 3:1 (2:1) i dzięki temu, awans do A-klasy jest już na wyciągnięcie ręki.

To spotkanie kosztowało nas sporo zdrowia. Wszystko przez warunki atmosferyczne (duża wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura) oraz styl, w jakim zaprezentowała się Widawa. Każdy zespół dodatkowo mobilizuje się na mecz z drużyną, która przewodzi w stawce. Nie inaczej było w tym spotkaniu. Widawy grającej z takim zaangażowaniem nie widzieliśmy od dawna, jednak my także byliśmy dobrze przygotowani do tego pojedynku, mając w pamięci mecz z jesieni. Ekipa z Psar swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na "naszym" obiekcie przy ul. Przedwiośnie we Wrocławiu i w związku z tym, doskonale się tutaj czuje.

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ataków, jednak to rywale jako pierwsi objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał gracz, który wbiegł ze środkowej strefy boiska w pole karne. Uderzył mocno pod poprzeczkę i Marcin Sikora musiał wyciągać piłkę z siatki. W tym sezonie już nie raz byliśmy zmuszeni odrabiać straty. Na doprowadzenie do remisu kibice Orła nie musieli długo czekać. Po kilku minutach Dawid Świątek został zahaczony w polu karnym przy próbie oddania strzału i pan Leszek Midek nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, iż gospodarzom należy się rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i płaskim strzałem wyrównał wynik meczu. Kiedy wydawało się, że w pierwszej części spotkania już nic się nie wydarzy, Marek Masalski wziął sprawy w swoje ręce. Po długim podaniu Sebastiana Szoty, nasz napastnik urwał się obrońcom gości i mocnym strzałem w długi słupek wyprowadził nas na prowadzenie. Przed przerwą rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie mecz nie stał na wysokim poziomie. Gołym okiem było widać, że każdej z drużyn mocno doskwierał upał, który od kilka dni wcześniej zawitał nad naszą okolicę. W jednej z akcji, jakie miały miejsce tuż po przerwie, Radosław Jasiński zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Widawy, który tak niefortunnie interweniował, że skierował ją do własnej bramki. W końcówce meczu mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale niestety brakowało ostatniego dokładnego podania oraz szczęścia, które niekiedy sprzyjało gościom, gdy piłka, po naszych strzałach, minimalnie mijała ich bramkę. Gdyby jednak nasza skuteczność była zdecydowanie lepsza, to gralibyśmy w Ekstraklasie... Gracze z Psar również mieli swoje okazje, ale zazwyczaj kończyły się one na dobrze zorganizowanej obronie Orła.

Z grą, jaką pokazała Widawa, powinna zajmować wyższą pozycję w ligowej tabeli. Dzięki naszej wygranej oraz temu, że Malinka pokonała na swoim terenie Długołękę 2000, jesteśmy obecnie kolejny krok bliżej od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Na chwilę obecną wystarczy zdobyć trzy punkty w czterech meczach, jakie nam pozostały do zakończenia tego sezonu. Miejmy nadzieję, że radość przyjdzie już po najbliższym meczu.

autor: arox71 2012-05-04 09:58:23

Profil arox71 w Futbolowo szczere gratulacje i podziekowania za dobry mecz. DZPN musi Wam zbanowac napastnikow bo sa za silni;p

Klasa B: Orzeł Pawłowice - Widawa Psary (3:1)