statystyki szczegółowe

Aktualności

Orzeł Pawłowice 3 : 1 Kometa Kryniczno

• autor: Radosław Skawski, 2012-04-03 19:25

Pierwszy wiosenny mecz w roli gospodarza przyciągnął na boisko WCSHiR przy ul. Przedwiośnie we Wrocławiu sporą grupę kibiców Orła Pawłowice, którzy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej ich drużyny, tym razem 3:1 (1:1).

Nasze pojedynki z Kometą każdego razu przynosiły wiele emocji. Rywal z Kryniczna zawsze wysoko zawieszał nam poprzeczkę. Nie inaczej było tym razem...

Pierwsze minuty, to obustronne badanie przeciwnika (z przewagą gospodarzy), jednak żadna ze stron nie potrafiła zakończyć swojej akcji golem. Kryniczno miało jednak jedną, doskonałą okazję, kiedy wykorzystali brak koncentracji naszych obrońców. Na szczęście dla gospodarzy napastnik gości uderzył niecelnie. Pierwsi z bramki cieszyli się piłkarze Orła. Kolejny raz wynik meczu otworzył Radosław Jasiński, który doskonale zachował się w polu karnym przeciwnika. Mając obok siebie dwóch piłkarzy Komety zdołał się zastawić i oddać celny strzał. Pod koniec pierwszej połowy nieuwagę naszego stopera i bramkarza wykorzystali rywale. Można powiedzieć, że strzelili bramkę z niczego, bo ta akcja nie powinna stanowić dla nas większego zagrożenia. Stało się jednak inaczej i do przerwy, podobnie jak w Malinie, utrzymywał się wynik 1:1, choć sytuacji na strzelenie bramki dla gospodarzy było sporo.

W drugiej odsłonie Kometa grała bardzo uważnie, nastawiając się jedynie na grę z kontrataku. Na prowadzenie wyszli jednak znów gospodarze. Dobrą wrzutką z rzutu rożnego popisał się Grzegorz Krzan, a Dawid Świątek głową, tuż przy słupku, skierował piłkę do bramki rywali. Kolejne minuty, to nadal przewaga Orła, jednak na ustalenie wyniku trzeba było poczekać aż do ostatniej akcji meczu, gdy wprowadzony chwilę wcześniej Rafał Pańków, zdobył gola na 3:1.

Podsumowując, był to wymagający przeciwnik i z całą pewnością ich miejsce w środku tabeli nie oddaje w pełni potencjału tej drużyny. Warto również wspomnieć, że ich ubiegłotygodniowe zwycięstwo z FC Wrocław Academy nie było przypadkiem i nikt nie powinien lekceważyć ekipy z Kryniczna.