Malinka Malin 3 : 6 Orzeł Pawłowice

• autor: Radosław Skawski, 2012-03-27 12:57

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej zakończył się naszym zwycięstwem 6:3 (1:1), choć trzeba przyznać, że o komplet punktów było niezwykle ciężko, bo Malinka postawiła trudne warunki.

Trzeba zacząć od tego, że mecz nie był wielkim widowiskiem, a wszystkiemu winne było z pewnością boisko, które zarówno gospodarzom, jak i gościom wielokrotnie utrudniało dokładne rozgrywanie piłki. Pierwsza połowa powinna zakończyć się wysokim prowadzeniem Orła, jednak niestety zawodzili głównie nasi napastnicy, którzy kilkukrotnie pudłowali w doskonałych sytuacjach. Strzałem sprzed pola karnego wyprowadził gości na prowadzenie Radosław Jasiński, dla którego był to pierwszy mecz w naszych barwach w roli grającego trenera. Niestety nasza radość nie trwała długo, bo gospodarze odpowiedzieli mocnym strzałem głową po wrzucie piłki z rzutu rożnego. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:1.

Początek drugiej części spotkania przyniósł fenomenalne uderzenie piłkarza Malinki z rzutu wolnego, po którym bramkarz Orła musiał wyjmować piłkę z bramki. Ta sytuacja zdecydowanie podrażniła ambicje gości. Po chwili Sebastian Szota dośrodkował piłkę w pole karne, a zawodnik Malinki umyślnie dotknął ją ręką. Arbiter podyktował rzut karny, który na raty wykorzystał Dawid Świątek. Po upływie kilku minut Orzeł wyszedł na prowadzenie, a kombinacyjną akcję zakończył niezawodny Dawid Świątek. Chwilę później jeden z gospodarzy sfaulował w polu karnym rozpędzonego Radosława Skawskiego, a decyzja sędziego, który kolejny raz wskazał na jedenasty metr, nie mogła być inna. Do piłki podszedł Dawid Świątek, strzelił tuż pod poprzeczkę i tym samym skompletował klasycznego hat-tricka. Gdy wydawało się, że nic złego już się nie wydarzy, bramkarz gości niefortunnie interweniował w polu karnym i piłka trafiła pod nogi przeciwnika, który ze spokojem wbił ją do pustej bramki. Z pewnością był to efekt fatalnego stanu murawy. Na szczęście na nic więcej nie było tego dnia stać gospodarzy. Orzeł dołożył jeszcze dwie bramki, które były autorstwem Radosława Jasińskiego oraz Marka Masalskiego. Wynik 6:3 dla wicelidera tabeli jest w pełni zasłużony, a cieszy szczególnie, bo został osiągnięty na naprawdę gorącym terenie.

Klasa B: Orzeł Pawłowice - LKS Krzyżanowice (5:0)