statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej.

• autor: Radosław Skawski, 2011-11-18 09:39

Za nami już połowa sezonu. Przyszedł więc czas na przypomnienie sobie naszych meczów od kolejki 6. do kolejki 10. Przyjrzymy się również statystykom zawodników oraz temu, co działo się w naszej grupie od września.

Pierwsze pięć meczów zostało już opisanych na początku października. Teraz, po dziesięciu kolejkach można powiedzieć, że nie jest źle, jednak mogło być lepiej. Do FC Wrocław Academy tracimy trzy punkty, zaś nasza przewaga nad Długołęką 2000 stopniała do zera. Czy jest powód do paniki? Oczywiście, że nie! Wszystko dlatego, że runda wiosenna jest w wykonaniu Orła zawsze lepsza. Na pewno jest to efekt dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego w przerwie zimowej. W ubiegłym sezonie załamywaliśmy ręce, bo traciliśmy do lidera dziewięć punktów. Ostatecznie w końcówce sezonu była spora szansa na awans do A-Klasy. Rundę jesienną trzeba zaliczyć do udanych i mieć nadzieję, że wiosna będzie jeszcze lepsza.

W szóstej kolejce zmierzyliśmy się z Widawą Psary, która na naszym boisku występuje jako gospodarz. Z pewnością było to jedno z najlepszych spotkań, jakie nasz zaprzyjaźniony rywal rozegrał tej jesieni. Zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero kilka minut przed końcem meczu (właściwie to kilkanaście, bo sędzia doliczył aż siedem minut - nikt nie wie dlaczego tak dużo, on pewnie też nie).

O kolejne trzy punkty przyszło nam walczyć z CALC Karłowice. Mimo, że ich miejsce w tabeli wskazywałoby na łatwy mecz, podeszliśmy do tego pojedynku bardzo skoncentrowani, czego efektem było aż dwanaście bramek i zarazem najwyższe zwycięstwo w dotychczasowej historii naszego klubu. Z każdym kolejnym meczem nasz przeciwnik grał jednak coraz lepiej i już w tej rundzie urwał punkty solidnym ekipom z Kryniczna i Brzeziej Łąki.

Ósma kolejka spotkań, to wyjazdowy mecz z Pogonią Wrocław. Już przed meczem było wiadomo, że tej drużynie należy się wyższe miejsce w zestawieniu ligowym. Przez pierwsze minuty byliśmy zepchnięci do defensywy i liczyliśmy na grę z kontry. Ta sztuka dała nam prowadzenie w pierwszej połowie. Druga odsłona, to grad bramek, które zdobyliśmy dopiero pod koniec spotkania, gdy rywalom zabrakło sił. Oni również mieli swoje okazje, jednak fantastyczny mecz rozgrywał bramkarz Orła, Marcin Sikora. Po meczu cieszyliśmy się podwójnie, bo oprócz kompletu punktów, które wywieźliśmy z trudnego terenu, wykorzystaliśmy potknięcie FC Wrocław Academy i wskoczyliśmy na fotel lidera.

W kolejną niedzielę podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę Sparty Wrocław. Od pierwszych minut można było zauważyć, że goście nie przyjechali do nas, by rozdawać punkty. Zagrali z zębem, bardzo ambitnie, walecznie. Mecz był niezwykle trudny. Sparta zdobyła bramki po stałych fragmentach gry, widać, że są to mocne punkty tego zespołu. Na dwa trafienia przeciwników odpowiedzieliśmy trzema i dzięki temu trzy oczka zostały na Pawłowicach. Warto wspomnieć o arbitrze, który prowadził to spotkanie. Pan Daniel Kołkowski (sędzia III-ligowy) zostawił bardzo pozytywne wrażenie na obu drużynach, działaczach i kibicach. Widać było doświadczenie i spokój. Zdecydowanie najlepszy sędzia, jaki dotąd gwizdał na naszych meczach.

Przedostatnia kolejka w rundzie jesiennej była dla nas ostatnią serią zmagań, gdyż dotąd byliśmy jedyną ekipą, która jeszcze nie pauzowała. Piękna, ciepła, słoneczna pogoda, główna płyta Stadionu Olimpijskiego, ponad 70 naszych kibiców na meczu wyjazdowym i ich wspaniały doping niestety nie pomógł w naszej grze, która, szczególnie w pierwszej połowie, wyglądała bardzo mizernie. Można się doszukiwać powodów naszej porażki m. in. w małych wymiarach boiska, które nigdy nam nie służyły, czy w niskim poziomie sędziowania (ewidentny rzut karny dla nas w 90. minucie), jednak największą winę musimy nałożyć na siebie, bo był to nasz najgorszy mecz tej jesieni. Jedynie początek drugiej połowy oraz ostatnie minuty tego spotkania mogły się podobać. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że rewanż zapowiada się jako największe wydarzenie rundy wiosennej, choć spotkanie z Długołęką 2000 również będzie bardzo emocjonujące.

W ostatniej kolejce FC Wrocław Academy pokonało na wyjeździe Malinkę Malin 3:1, choć gdyby nie czerwone kartki, jakie posypały się za dyskusje dla gospodarzy, wynik byłby zdecydowanie inny. Długołęka 2000 pewnie pokonała słabą w ostatnim czasie Widawę Psary i tym sposobem zgromadziła taką samą liczbę punktów, co Orzeł. Obie drużyny tracą do lidera po trzy punkty, więc z pewnością walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej będzie toczyć się wiosną do ostatnich kolejek.

Wszystkich Kibiców Orła Pawłowice zapraszamy w nowym roku do licznego uczestnictwa w naszych meczach, co na pewno zaowocuje dobrymi wynikami na boisku.

Dziękujemy także Trenerom, Sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do świetnej atmosfery, jaka panuje w naszym klubie. Szkoda tylko, że kilku naszych kolegów nie popisało się podczas zakończenia rundy i nie przyszli choćby na chwilę (mowa o tych, którzy w żaden sposób się nie usprawiedliwili)...

Cieszy dobra postawa juniorów, którzy w połowie sezonu plasują się na drugim miejscu w Lidze Terenowej Juniorów Starszych, tracąc trzy punkty do lidera, Ślęzy Wrocław.

Statystyki drużyny seniorów Orła Pawłowice:

- najwięcej minut na boisku (Krzysztof Siekierzycki - 990', Radosław Skawski - 914', Grzegorz Kubiczek - 855')

- najwięcej bramek (Dawid Świątek - 8, Grzegorz Krzan - 7, Paweł Kulik - 5)

- najwięcej asyst (Adam Kubiczek - 6, Paweł Kulik - 5, Grzegorz Krzan - 4)

- najwięcej żółtych kartek (Krzysztof Siekierzycki - 3, Adam Kubiczek, Grzegorz Kubiczek, Paweł Kulik - po 2)

- najwięcej czerwonych kartek (Dawid Świątek - 1)

- najwięcej razy wybierany zawodnikiem meczu (Grzegorz Krzan - 3, Adam Kubiczek, Paweł Kulik - po 2)